top of page

Визначні місця Луганщини

Луганськ — найсхідніше велике місто України, яке почало своє життя у 1795 році. Цікавим фактом є те, що Луганщина — наймолодша область держави, зараз їй всього 86 років. Саме ця частинка нашої країни пережила всі найважливіші та складні історичні періоди, і хоч зараз ми не можемо відвідати його й Луганську область, все одно пропонуємо познайомитися з унікальними місцями і помандрувати віртуально.

Природа

Лисичанський “Великий каньйон”

м. Лисичанськ, Луганська область

Серед мальовничих степів біля Лисичанського желатинового заводу утворився “Великий каньйон” міста Лисичанськ, яке входить в трикутник маленьких затишних міст: Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Рубєжноє. Через нелегальний видобуток вугілля до 2019 року тут були лише скали, але коли правоохоронці зупинили дійсто, то ґрунтові води швидко заповнили копанку. Хоч у цій водоймі і не покупаєшся, але зробити неймовірну фотосесію чи організувати прогулянку буде можливість.

Луганський природний заповідник

Луганська область

Природний ландшафт заповідної зони в області було створено задля збереження унікальних природних комплексів. Тут ростуть цілінні трави: флора судинних рослин, мохоподібних, зелених водоростей, лишайників — і все це налічує понад 1800 різних видів степових рослин, а деякі з них занесені до Європейського червоного списку. 

 

Якщо говорити про тварин, то найбільше охороняється популяція бабаку (сурка європейського), бо на сході їх залишилось лише кілька тисяч особин. Крім бабаків фауна заповідника дуже різноманітна, територію населяють багато різновидів пернатих: чайки, сивки, жайворонки та інші.

 

Стрілецький степ – це невеликий залишок природної зони, яка залишилась по сьогодення. Це справжня лабораторія для вчених, які досліджують явища, що відбуваються в степу у період інтенсивного антропогенного пресу на навколишнє середовище.

 

Ця унікальна зона Луганської області допоможе поруниту у природний світ степів, які збереглися лише в Україні.

Долина кам'яних облич неподалік заповіднику “Провальський степ”

м. Новоселівка, Луганська область

Одна з природничих особливостей регіону — скелі, найвідоміші з них Королівські, що знаходяться у заповіднику “Провальський степ”. Але поряд із цією зоною можна зустріти унікальну культурно-природниче явище — долину камʼяних облич. Їх ще називають “камʼяні гриби, стовпи, башти”. Знаходяться вони біля м. Новоселівка, а простягаються довжиною на два кілометри.

Озеро на Волнухінському карʼєрі

Луганська область


В Україні безліч найкрасивіших водойм Європи, і одна з них є в Луганській області. Бірюзове озеро на Волнухінському карʼєрі утворилося випадково, але повністю природним шляхом. Як розповідають місцеві, то понад 15 років тому робочі, що працювали в тому районі побачили затоплену виробку дикого каменю випадково вранці. Глибина водойми приблизно 20 метрів, але деякі містями кажуть, що вона сягає і всі 40.

Культура

Парк-музей камʼяних скульптур

м. Луганськ

До сучасного часу територію Луганської області заселяли половці, саме тут був розквіт їхнього побуту і культури. За історичним плином від них залишилась лише спадщина, а до неї і належать кам'яні баби.

 

Парк знаходиться поблизу Національного університету, і в ньому налічується понад 80 різних споруд половецької спадщини. Кожна фігура сягає від 1 до 4 метрів у висоту, а зібрали їх у колекцію з різних куточків Луганщини. 

 

Тож, прогулюючись вуличками індустріального міста, радимо завітати у культурний острівець та побачити ці скульптури.

 

До речі, неподалік, у Луганській області в м. Станиця Луганська знаходиться ще одна памʼятка, яка стосується половецької культури — памʼятник князю Ігорю. Він має 14 метрів у висоту, а відкрили його у 2003 році.

Храм всіх культур

м. Камʼянка, Луганська область

Однією культовою памʼяткою Луганщини вважається храм, що обʼєднує багато релігій. На одній зі скель кряжу видніється католицька капличка, православний храм, святилище забутим словʼянським богам і місце для жертовного вогню, який побудували послідовники вчення Бабаджі. 

 

Засновником є Микола Тарасенко, він побудував споруду на початку 90-х років. За його словами, він створив це для всіх людей і їхніх молитв, адже всі вони звертаються до одного та єдиного Бога.
 

images (1).jpg
dramatichniy teatr
1573247943_3_-svyatogorska-lavra-vid-z-oglyadovogo-maydanchika
4

Про нас

Ми - команда журналістів, яка спеціалізується на різних темах і завданнях. Навчаємось в КНУ ім. Тараса Шевченка. В нашій команді присутні люди з різних частин України: Заходу, Центральної частини та Сходу. 

 

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

© 2035 Путевые заметки. Сайт создан на Wix.com

bottom of page